4:55:53 PM | 30-Apr-2017
Bantuan | Pejabat Laut ENGLISH | BAHASA MALAYSIA
Laman Utama Hubungi Kami Peta Google
Direktori / Senarai Emel /
 


Direktori - Senarai Emel

 

Sila pilih Pejabat:
Unit  



 Senarai Emel di Pejabat: Ibu Pejabat Laut

No.
 Nama
Jawatan
Alamat Emel
@marine.gov.my
No. Telefon
PEJABAT KETUA PENGARAH LAUT
1  Dato` Hj. Baharin Bin Dato Abdul Hamid  Ketua Pengarah Laut (Gred Utama B)  baharin
 
03-33467788
2  Siti Norhasni Binti Hassan  Setiausaha Pejabat (Gred N27)  hasni
 
03-33467601
3  Dato` Rossid Bin Musa  Timbalan Ketua Pengarah (Gred Utama C) / Ketua Pegawai Maklumat (CIO)  rossid
 
03-33467602
4  Siti Noranisah Binti Ismail  Setiausaha Pejabat (Gred N27)  noranisah
 
03-33467603
5  Siti Badariah Binti Hanafie  Pembantu Operasi  sbadariah
 
03-33467768
UNIT TASK FORCE PEROLEHAN
1  Mohd Nazri Bin Armar  Pegawai Laut (Gred A44)  nazrie
 
03-33467764
2  Tn. Hj. Rehimi Bin Abdullah  Penolong Pegawai Laut (Gred A38)  rehimi
 
03-33467612
3  Huzimah Binti Mohamad  Pembantu Tadbir (Gred N17)  huzimah
 
03-33467686
UNIT INTEGRITI
1  Rahayu Bt Rajali  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  rahayu
 
03-31669713
2  Kosong  Pegawai Tadbir Dan Diplomatik (Gred M44)  -
 
-
3  Khairin Azmi Bin Zaaba  Pegawai Laut (Gred A41)  hairin
 
03-31680751
4  Siti Noor Shafina Binti Mohamat  Pembantu Tadbir (Gred N19)  noorshafina
 
03-31680751
5  Suriana Binti Omar  Pembantu Tadbir (Gred N19)  suriana
 
03-31680751
UNIT PERANCANGAN DASAR DAN PEMBANGUNAN
1  Mohd Azhan Bin Abdullah  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  azhan
 
03-33467764
2  Muhammad Zuhdi Bin Yakof  Pegawai Laut (Gred A41)  zuhdi
 
03-33467615
3  Kosong  Pegawai Laut (Gred A41)  -
 
03-33467789
4  Siti Umainah Binti Abdul Azit
(Ditempatkan Sebagai Associate Profesional
Officer di IMO London)
 Pegawai Laut (Gred A41)  umainah
 
03-33467791
5  Mohd Waznu Bin Md Shafie  Pegawai Laut (Gred A41)  mwaznu
 
03-33467614
6  Salini Binti Seeni Mohd  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  salini_seeni
 
03-33467613
7  Nor Suria Binti Mustaffa  Pegawai Tadbir (Gred N41) (Kontrak)  norsuria
 
03-33467790
8  Rohaida Binti Mohd Dali  Pegawai Tadbir (Gred N41) (Kontrak)  rohaida
 
03-33467698
BAHAGIAN KAWALAN INDUSTRI
1  Dato` Hazman Bin Hussein  Pengarah (Gred A54)  hazman
 
03-33467723
2  Punitha A/P Kaliappan  Setiausaha Pejabat (Gred N27)  punitha
 
03-33467724
3  Suzila Binti Kamarudin (Tanggung Kerja)  Pembantu Tadbir (Gred N26)  suzila
 
03-33467782
Unit Pengurusan Keselamatan Kapal
1  Fazaly Bin Abd. Latip  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  fazaly
 
03-33467759
2  Mohd Nurrul Faiz Bin Mohd Taib  Pegawai Laut (Gred A41)  nurrulfaiz
 
03-33467753
3  Mohd Tarmizi Bin Osman  Pegawai Laut (Gred A41)  mtarmizi
 
03-33467754
4  Mohd Noor Faizal Bin Hassan  Pegawai Laut (Gred A41)  faizal
 
03-33467755
5  Norhafisol Bin Omar  Pegawai Laut (Gred A41)  hafisol
 
03-33467725
6  Mohd Izuan Bin Isnan  Pegawai Laut (Gred A41)  izuanisnan
 
03-33467756
7  Reeta a/p Francis  Pegawai Laut (Gred A41)  reeta
 
03-33467720
8  Yasmin Yusnidar Binti Kamarudin  Pembantu Tadbir (Gred N22) (TBBK)  yasmine
 
03-33467715
Unit Akreditasi Kapal
1  Tn. Hj. Mohd Hafiz Bin Abdul Majid  Ketua Penolong Pengarah (Gred A52) (M)  hafiz
 
03-33467726
2  Azwari Bin Ismail  Pegawai Laut (Gred A44)  azwari
 
03-33467709
3  Abdul Khairi Bin Habin  Pegawai Laut (Gred A41)  khairi
 
03-33467713
4  Hazrool Rizal Bin Abdul Rahim  Pegawai Laut (Gred A41)  hazrool
 
03-33467714
5  Nurul Suhana Binti Sulaiman  Pegawai Laut (Gred A41)  suhana
 
03-33467712
6  Mohd Zhafran Amir Bin Zainudin  Pegawai Laut (Gred A41)  zhafran
 
03-33467743
7  Kosong  Pembantu Tadbir (Gred N22 (KUP))  -
 
03-33467781
8  Suzila Binti Kamarudin  Pembantu Tadbir (Gred N19)  suzie
 
03-33467718
Unit Pendaftaran Kapal
1  Mohd Aliff bin Ahmad  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  aliff
 
03-33467727
2  Yusnan Bin Abdul Rani  Pegawai Laut (Gred A44)  yusnan
 
03-33467700
3  Mohd Azrul Bin Abu Bakar  Pegawai Laut (Gred A41)  azrul
 
03-33467701
4  Marazira Binti Mansor  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  marazira
 
03-33467752
5  Kosong  Pembantu Tadbir (Gred N22) (TBBK)  -
 
03-33467716
Unit Penguatkuasaan (ISPS Code)
1  Muhammad Shuhaimi Bin Abd. Rahman (Tanggung Kerja)  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  suhaimi
 
03-33467728
2  Muhammad Shuhaimi Bin Abd. Rahman  Pegawai Laut (Gred A44)  suhaimi
 
03-33467741
3  Johari bin Mohamed  Pegawai Laut (Gred A41)  joharimohamed
 
03-33467711
4  Norhayati Binti Ibrahim  Pegawai Laut (Gred A41)  yatie
 
03-33467708
5  Nor Haslinda bt Bashir  Pegawai Laut (Gred A41)  haslinda
 
03-33467751
6  Mohd Faizal Bin Mohd Nasir  Pegawai Laut (Gred A41)  mfaizal
 
03-33467771
7  Nor Bahirah Binti Muhd Razali  Pegawai Laut (Gred A41)  bahirah
 
03-33467772
8  Syamsul Hijri bin Abdullah  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  hijri
 
03-33467703
9  Noor Zukhairi bin Yahya  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  nzukhairi
 
03-33467742
10  N.A Jivaldgeswary A/P Terenilakandan  Pembantu Tadbir (Gred N19)  jiva
 
03-33467717
11  Lidwina Sylvester Motiung  Pembantu Laut (Gred A19)  lidwina
 
03-33467782
BAHAGIAN HAL EHWAL PELAUT DAN PELABUHAN
1  Dato` Kapten Jailani Bin Jalal  Pengarah (Gred A54)  jai
 
03-33467622
2  Halimah Binti Saru (Tanggung Kerja)  Setiausaha Pejabat (Gred N27)  halimah
 
03-33467623
3  Faridah Binti Man  Pembantu Tadbir (Gred N22)  faridahh
 
03-33467634
Unit Penilaian Dan Standard Latihan
1  Tn. Hj. Azudin Bin Zainal Abidin  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  azudin
 
03-33467625
2  Burhanuddin Bin Abdullah  Pegawai Laut (Gred A44)  burhanuddin
 
03-33467642
3  Lim Poh Keong  Pegawai Laut (Gred A41)  limpk
 
03-33467644
4  Mohd Norfuad Bin Reme  Pegawai Laut (Gred A41)  norfuad
 
03-33467639
5  Kosong  Pembantu Tadbir (Gred N22(KUP))  -
 
03-33467629
6  Halimah Binti Saru  Pembantu Tadbir (Gred N17)  halimah
 
03-33467638
7  Azreen Binti Othsman  Pembantu Tadbir (Gred N17)  azreen
 
03-33467630
8  Mohd Hanizam Bin Jemaim  Pembantu Tadbir (Gred N17)  hanizam
 
03-33467806
Unit Pembangunan Pelaut
1  Kapten Nazri Bin Abu Hassan  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  nazri
 
03-33467626
2  Aimi Binti Md Pazil  Pegawai Laut (Gred A41)  aimi-pazil
 
03-33467767
3  Anis Waheeda Zulaikha Binti Nasarudin  Pegawai Laut (Gred A41)  aniswaheeda
 
03-33467641
4  Munirah Binti Abdul Rahman  Pembantu Tadbir (Gred N19)  munirah
 
03-33467738
Unit Pengurusan Pelabuhan, Kargo Dan Barter Trade
1  Tn. Hj. Baharuddin Bin Zakaria  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  bahar
 
03-33467748
2  Egbert Adolf Naintin (Cuti Mengikut Pasangan Belajar)  Pegawai Laut (Gred A44) (KUP)  egbert
 
03-33467739
3  Hafizah Binti Meor Osman  Pegawai Laut (Gred A41)  hafizah
 
03-33467740
4  Mohd Hardani Bin Herman  Pembantu Tadbir (Gred N17)  dani0710
 
03-33467736
Unit Peperiksaan Dan Perakuan Pelaut
1  Kapten Sukhbir Singh A/L Gopal Singh  Ketua Penolong Pengarah (Gred A52) (M) (KUP) (SME)  sukhbir
 
03-33467627
2  Mohd Khairil Azizie Bin Che Mat  Pegawai Laut (Gred A44)  kazizie
 
03-33467637
3  Abdull Rahim Bin Mohamad Akhir  Pegawai Laut (Gred A41)  arahim
 
03-33467640
4  Mohd Azhan Bin Mohd Ali  Pegawai Laut (Gred A41)  m.azhan
 
03-33467787
5  Mohd Hanif Bin Suratman  Pembantu Tadbir (Gred N17)  hanif
 
03-33467636
6  Siti Fairuz Bt. Ahmad Hanapi  Pembantu Tadbir (Gred N17)  sitifairuz
 
03-33467631
7  Farahawa Bt Mahat  Pembantu Tadbir (Gred N17)  farrah
 
03-33467633
BAHAGIAN KESELAMATAN PELAYARAN
1  Roslee Bin Mat Yusof  Pengarah (Gred A54)  roslee
 
03-33467688
2  Norjaslina Binti Ali  Setiausaha Pejabat (Gred N27)  jaslina
 
03-33467687
3  Rozila Binti Muda (Tanggung Kerja)  Pembantu Tadbir (Gred N22)  rozila
 
03-31695219
4  Rozila Binti Muda  Pembantu Tadbir (P/O) (Gred N17)  rozila
 
03-31695219
Unit Bantuan Pelayaran
1  Arumugam a/l V.S Subramaniam  Ketua Penolong Pengarah (Gred A52)  arumugam
 
03-31695222
2  Alimuddin Bin Amiruddin  Pegawai Laut (Gred A48)  alimuddin
 
03-31695227
3  Izzamudin Bin Ibrahim  Pegawai Laut (Gred A41)  izzam
 
03-31695223
4  Mohd Arma Noramin Bin A.Rashid  Pegawai Laut (Gred A41)  arma
 
03-31695111
5  Tn. Hj. Mohd Razif in Kamarudin  Penolong Jurutera (Gred JA38)  razif
 
03-31695210
6  Azri Bin Hassan  Penolong Jurutera (Gred JA29)  azri
 
03-31695218
7  Md Rizal Bin Yusof  Penolong Jurutera (Gred JA29)  mdrizal
 
03-31695225
8  Kosong  Penolong Jurutera (Gred JA29)  -
 
03-31695218
Unit Perkhidmatan Trafik Maritim (VTS)
1  Hairizam Bin Albukhari  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  hairizam
 
03-31695211
2  Kapten Rosli Bin Ahmad  Pegawai Laut (Gred A44)  rosli
 
03-31695215
3  Ahmad Shafuazrim Bin Othman  Pegawai Laut (Gred A41)  azrim
 
03-31695233
4  Abdul Hadi Bin Nordin  Pegawai Laut (Gred A41)  hadi
 
03-31695233
5  Kosong  Pegawai Laut (Gred A41)  -
 
03-31695233
6  Rina Maslina Binti Baharudin (Cuti Belajar)  Pegawai Laut (Gred A41)  rina
 
03-31695233
7  Muhammad Ridzwan Bin Ibrahim  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  ridzwan
 
03-31695233
8  Mohd Akhbal Bin Kamarudin
(Cuti Tanpa Gaji Mengikut Pasangan Belajar)
 Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  akhbal
 
03-31695233
Unit Perlindungan Alam Sekitar Marin
1  Mohd Fairoz Bin Rozali  Ketua Penolong Pengarah (Gred A52) (M) (KUP) (SME)  fairoz
 
03-31695161
2  Mohd Noor Bin Ab. Rahim  Pegawai Laut (Gred A41)  mnar
 
03-31695169
3  Nor Hafiza Binti Pathull Arifin  Pegawai Laut (Gred A41)  hafiza
 
03-31695156
4  Mohd Nasoha Bin Sulaiman  Penolong Pegawai Laut (Gred A29)  nasoha
 
03-31695195
5  Rashidi Bin Mohd Yunan  Pembantu Laut (Gred A17)  rashidi
 
03-31695125
6  Mohd Saiful Azwan Bin Shahron  Pembantu Tadbir (Gred N17)  azwan
 
03-31695162
Unit Keselamatan Maritim (Hydro)
1  Tn. Hj. Majid Bin Rais  Ketua Penolong Pengarah (Gred A48)  majid
 
03-31695239
2  Ramli Bin Hj. Yusof  Pegawai Laut (Gred A44)  ramliyusoff
 
03-31696168
3  Ahmad Zawawi Bin Shaharuddin  Pegawai Laut (Gred A44) (M)  zawawi
 
03-31695196
4  Yusof Latif Bin Ali  Penolong Juruukur (Gred JA36) (KUP)  yusoflatif
 
03-31695194
5  Kosong  Penolong Juruukur (Gred JA36)  -
 
03-31695197
BAHAGIAN KHIDMAT PENGURUSAN
1  Ir. Tn. Hj. Ahmad Khairudin Bin Ismail  Pengarah (Gred A54)  aki
 
03-33467604
2  Hasfiahnizah Binti Marsat  Pembantu Setiausaha Pejabat (Gred N19)  hasfiahnizah
 
03-33467605
Unit Pengurusan Sumber Manusia
1  Tn. Hj. Khairuddin Bin Abbas  Ketua Penolong Pengarah (Gred N54) (KUP)  khairudin
 
03-33467663
2  Zainab Binti Othman  Penolong Pegawai (Gred N32)  zainab
 
03-33467664
3  Siti Nor Palila Bt Sidek (Tanggung Kerja)  Penolong Pegawai Perhubungan Awam (Gred S27)  siti
 
03-33467672
4  Kosong  Pembantu Tadbir (Gred N22) (KUP)  -
 
03-33467669
5  Siti Suzen Binti Ismail  Pembantu Tadbir (Gred N22)  suzen
 
03-33467666
6  Siti Fatimah Binti Tahir  Pembantu Tadbir (Gred N17)  sitifatimah
 
03-33467668
7  Mazrini Binti Mahazan  Pembantu Tadbir (Gred N17)  mazrini
 
03-33467670
8  Nurul Hidayah Binti Razali  Pembantu Tadbir (Gred N17)  nurulhidayah
 
03-33467667
9  Noor Riana Binti Abdul Rais  Pembantu Tadbir (Gred N17)  riana
 
03-33467671
10  Siti Nor Palila Bt Sidek  Pegawai Khidmat Pelanggan (Gred N17)  siti
 
03-33467766
11  Sharifah Taherah Bt Shabbir Ahmad  Pegawai Khidmat Pelanggan (Gred N17)  sharifah
 
03-33467777
Unit HRMIS
1  Selmah Binti Zan  Pembantu Tadbir (HRMIS) (Gred N22)  selmah
 
03-33467696
2  Siti Aisah Binti Saidin  Pembantu Tadbir (HRMIS) (Gred A17)  sitiaisah
 
03-33467690
3  Norzailiana Binti Abdullah  Pembantu Tadbir (HRMIS) (Gred N17)  zailiana
 
03-33467679
Unit Teknologi Maklumat Dan Kerajaan Elektronik
1  Nasra Binti Zainuddin  Ketua Penolong Pengarah (Gred F48)  nasra
 
03-33467607
2  Valerian Shem Donggot  Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F44)  valerian
 
03-33467762
3  Azizul Halimi Bin Husain  Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F41)  azizulh
 
03-33467609
4  Farah Needra Binti Hashibullah  Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F32)  farah
 
03-33467611
5  Yusniza Binti Zakaria  Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F29)  yusniza
 
03-33467608
6  Zainal Fitri Bin Zainal  Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F29)  zainal
 
03-33467682
7  Farid Bin Musleh  Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F29)  faridmusleh
 
03-33467618
8  Shaira Binti Hashim  Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Gred F29)  shaira
 
03-33467617
Unit Pengurusan Kewangan Dan Akaun Amanah
1  Shahlan Bin Md Shukor @ Kadari  Ketua Penolong Pengarah (Gred W48)  shahlan
 
03-33467662
2  Siti Nureadah Binti Md Aris  Penolong Akauntan (Gred W27)  nureadah
 
03-33467676
3  Suzana Binti Suarni  Pembantu Tadbir (Gred W22)  suzana
 
03-33467652
4  Zaidah Binti Haji Abd Aziz  Pembantu Tadbir (Gred W22)  zaidah
 
03-33467677
5  Lili Mariam Binti Mustapa  Pembantu Tadbir (Gred W17)  lili
 
03-33467683
6  Norisnida Binti Maslan  Pembantu Tadbir (Gred W17)  noris
 
03-33467680
7  Cornelius Joseph  Pembantu Tadbir (Gred W17)  cornelius
 
03-33467659
8  Siti Suhana Binti Ahmad  Pembantu Tadbir (Gred W17)  ctsuhana
 
03-33467657
9  Norhafizah Binti Moktar  Pembantu Tadbir (Gred W17)  fieza
 
03-33467681
10  Roslinda Binti Suhit  Pembantu Tadbir (Gred W17)  roslinda
 
03-33467801
11  Sheetha A/P K. Karnakaran  Pembantu Tadbir (Gred W17)  sheetha
 
03-33467784
12  Sukinah Binti Bahari  Pembantu Tadbir (Gred W17)  sukinah
 
03-33467660
Seksyen Hasil
1  Aidawaty Binti Mahadi  Penolong Akauntan (Gred W27)  aidawaty
 
03-33467761
2  Saayah Binti Md Amin  Pembantu Tadbir (Gred W22) (KUP)  saayah
 
03-33467678
3  Farahzianty Binti Zainuddin  Pembantu Tadbir (Gred W22)  farahzianty
 
03-33467653
4  Kumutha A/P Subramaniam  Pembantu Tadbir (Gred W17)  kumutha
 
03-33467657
5  Norhafiza Binti Basiran  Pembantu Tadbir (Gred W17)  norhafiza
 
03-33467655
Unit Pengurusan Aset
1  Subramaniam A/L Kannan  Penolong Pegawai Tadbir (Gred N32)  subramaniam
 
03-33467675
2  Khariul Bin Hashim  Pembantu Tadbir (Gred N22)  khariul
 
03-33467760
3  Shahrul Bin Zam  Pembantu Tadbir (Gred N17)  shahzam
 
03-33467780